Ochrana zraku po operácií

Zrak sa po operácií šedého zákalu obnovuje veľmi rýchlo. Dobré videnie má pacient už na druhý deň po operácií a vyjasní sa behom niekoľkých dní. Oči si treba chrániť celý rok, no po operácií očí treba ochrane a výberu slnečných okuliarov venovať vyššiu pozornosť.

Ochrana zraku po operácií

Špeciálne slnečné okuliare pre pacientov po operácií šedého zákalu so všetkými vyššie spomenutými vlastnosťami vyvinula talianska značka POLAR. Môžete si ich zakúpiť priamo na klinike očnej mikrochirurgie Veni – Vidi. Vybrať si môžete z 3 modelov v 6 farebných prevedeniach.

Skôr, ako si slnečné okuliare kúpite, preverte si, či spĺňajú nasledujúce kritéria:

1. UV filter 400 – hľadajte na štítku okuliarov značku UV 400. Toto číslo vyjadruje počet nanometrov. V praxi to znamená, že okuliare absorbujú UV žiarenie s vlnovou dĺžkou 400 nanometrov, majú 100% UV filter a šošovky absorbujú UV-A a UV-B slnečné lúče.

2. Kategória filtra 3 – určuje priepustnosť svetla šošovkami slnečných okuliarov. Tento pojem je veľmi často omylom zamieňaný alebo stotožňovaný s výrazom UV filter. Najbezpečnejšou kategóriou je cat. 3, ktorá má tmavý filter a prepúšťa 8 – 18% svetla. Takéto okuliare sú vhodné na bežné nosenie, ale aj k vode.

3. Polarizačné šošovky – obsahujú opticky precízny filter, ktorý zvyšuje vizuálnu ostrosť prostredníctvom eliminácie extrémnych odleskov a odrazov svetla. Tieto šošovky navyše znižujú únavu očí.

4. Antireflexná úprava – ide o špeciálnu povrchovú úpravu, ktorá odstraňuje rušivé odrazy a odlesky na prednej, ale aj zadnej ploche šošovky. Výhodou antireflexnej úpravy je znižovanie únavy očí, komfortný pohľad a zvýšenie bezpečnosti pri šoférovaní za šera.

Ochrana zraku po operácií

    KONTAKTUJTE NÁS

    Naši špičkoví odborníci Vám radi odpovedia na akékoľvek otázky.

    Na vstupné vyšetrenie, operáciu a kontroly sa môžete objednať telefonicky alebo elektronicky prostredníctvom e-mailu a elektronickej objednávky.