Revolúcia medzi femtosekundovými laserami FEMTO LDV Z8

Najnovší femtosekundový laser z dielne švajčiarskej firmy Ziemer je navrhnutý pre využívanie v refrakčnej a kataraktovej chirurgii. Ide o prvý a jediný mobilný femtosekundový laser, ktorý prostredníctvom najnižšej energie, veľmi krátkych pulzov s vysokou frekvenciou dosahuje skvelé výsledky bez poškodenia okolitého tkaniva a jeho mechanického stresu.

Femtolaser má zabudovaný OCT prístroj a TopView kameru, ktorá umožňuje chirurgovi zobrazenie očných štruktúr pred, počas a aj po operácií. Zároveň je to jediný mobilný femtolaser na svete, ktorý umožňuje komplexnú chirurgiu rohovky.

Femtosekundový laser FEMTO LDV Z8 švajčiarskej firmy Ziemer

femtolaser FEMTO LDV Z8 švajčiarskej značky Ziemer

Patentovaný OCT systém

Spoločnosť Ziemer vyvinula patentovaný OCT systém (Optical Coherence Tomography), ktorý je navrhnutý presne pre použitie s laserom FEMTO LDV Z8. Najnovší OCT systém ponúka lekárovi presné zobrazenie jednotlivých vrstiev oka a optimalizáciu plánovaného chirurgického zákroku.

OCT systém pri používaní FEMTO LDV Z8 má niekoľko výhod:

1. Ľahké plánovanie operácie.
2. Bezpečné a efektívne prevedenie.
3. OCT systém zobrazuje rohovku a šošovku vo vysokom rozlíšení.
4. Systém automaticky mapuje štruktúry oka.
5. Lekár môže upraviť priebeh zákroku na základe OCT snímkov.

Revolúcia medzi femtosekundovými laserami FEMTO LDV Z8 VIDEO

Femto LDV Z8 sa používa pri nasledovných operačných metódach:

  • Femto Z Katarakta
  • Femto Z PRELEX
  • Z-LASIK Z 3D

 

Unikátna femtosekundová technológia

Skúsenosti z oblasti rohovkovej refrakčnej chirurgie dokazujú, že nižšia energia pulzov vedie k nižšiemu výskytu vedľajších efektov, pričom je možné tento jav pozorovať taktiež v kataraktovej chirurgii.

Precízna optika použitá v systéme FEMTO LDV zaisťuje perfektné zaostrenie laserového lúča, čím možno dosiahnuť fotodisrupciu s použitím významne nižšej energie. Nízka energia pulzov na úrovni nano-joulov odlišuje technológiu femto LDV od ostatných femto laserov a prináša vysoko kvalitné výsledky.

Nová generácia laserových operácií

Prístroj umožňuje lekárom pri laserových operáciách nastaviť si preferovaný spôsob účinku na vrchnej časti rohovky:

1. Zvoliť si pozíciu lúča.
2. Nastaviť si ľubovoľný okraj uhol flapu.
3. Pracovať v troch dimenziách.
4. FEMTO LDV Z8 ukladá preferované nastavenia do vlastného účtu.

ziemer-femto-ldv-z8-veni-vidi

Priebeh operácia šedého zákalu pomocou femtosekundového laseru FEMTO LDV Z8

Prostredníctvom femtolaseru rozdrvíme zakalenú šošovku a umožníme tým skrátenie času pôsobenia nežiaducej energie na vnútroočné tkanivá, čím výrazne skrátime pooperačné hojenie. Pomocou pulzov femtolaseru sa v tkanive vytvoria malé bublinky, prostredníctvom ktoých dochádza k separácii častí tkaniva. Zákrok tak umožňuje veľmi šetrné rozdrvenie šošovky a následne presné a jemné vytvorenie otvoru v jej puzdre. V poslednom kroku prístroj vytvorí v rohovke vstupné otvory. Celý zákrok laserom sa vykonáva v lokálnej anestézii, bez použitia ostrých operačných nástrojov.

Kataraktové a rohovkové operácie sa stále vyvíjajú, no systém Z8 je už teraz pripravený aj na operácie budúcnosti. Laser Femto LDV Z8 využívame na Slovensku ako jediný a môžeme povedať, že dosahované výsledky sú skvelé.

  KONTAKTUJTE NÁS

  Naši špičkoví odborníci Vám radi odpovedia na akékoľvek otázky.

  Na vstupné vyšetrenie, operáciu a kontroly sa môžete objednať telefonicky alebo elektronicky prostredníctvom e-mailu a elektronickej objednávky.