Vaša bezpečnosť je u nás na 1. mieste

Chirurgické zákroky na oku si vyžadujú najvyššiu starostlivosť, opatrnosť a majú aj najvyššie nároky na kvalitu použitých technológií, nástrojov a materiálov. Ochrana pacientov je u nás na 1. mieste.

Sterilizácia operačných nástrojom a operačného príslušenstva

Sterilizácia operačných nástrojov a operačného príslušenstva

Každé zníženie čistoty vzduchu v operačnej sále spôsobuje problémy, ako napríklad pooperačné zápaly, ktoré zvyšujú komplikácie pacienta. Vďaka vzduchotechnike a hygienickým normám operačných postupov na našej klinike nehrozí žiadne riziko endoftalmitídy, čiže hnisavému zápalovému procesu vnútroočných štruktúr po zanesení baktérií, ktoré končia slepotou.

Svedčí o tom aj 40 000 úspešne vykonaných operácií šedého zákalu, pod rukami odborníkov Doc. Mariána Potockého a MUDr. Iva Ďurkoviča, MPH a to bez výskytu akýchkoľvek pooperačných infekcií oka a endoftalmitíd.

Pri výbere očnej kliniky sa preto okrem ceny a postupu operácie, pýtajte aj na kritéria hygieny a sterility, ktoré operačná sála musí spĺňať. Aj takto sa môžete vyhnúť a eliminovať nežiadúce komplikácie po zákroku, v horších prípadoch slepote.

Sterilizátor STATIM G4 5000S

Sterilizátor STATIM G4 5000S

3 kritéria bezpečnej operačnej sály:

1. Bezpečnosť – jednorazové oblečenie pre pacienta pred vstupom do operačnej sály je z veľmi odolného materiálu, ktorý má antibakteriálny účinok proti choroboplodným zárodkom a je vhodné aj pre alergikov.

2. Sterilizácia operačných nástrojov a operačného príslušenstva – na našej klinike používame sterilizátory zn. STATIM od renomovaného kanadského výrobcu. Zároveň používame jednorazové operačné sety, ktoré vždy slúžia iba pre jedného pacienta. Vysoká sterilita v praxi znamená nižšie riziko kontaminácie čiastočkami z oblečenia, infekcií a pooperačných komplikácií.

3. Vzduchotechnika operačnej sály – klimatizácia, chladenie a vykurovanie operačnej sály podlieha špeciálnym hygienickým nárokom a požiadavkám na prevádzku a výmenu antibakteriálnych filtrov. Na našej operačnej sále máme špeciálnu vzduchotechniku zn. DAIKIN, ktorá zabezpečuje laminárne prúdenie vzduchu. Ide o špeciálnu medicínsku vzduchotechniku, ktorá zabezpečí, že vzduch sa vymieňa, ale rýchlosť vzduchu je minimálna.

Vzduchotechnika na klinike očnej mikrochirurgie Veni Vidi

Vzduchotechnika na klinike očnej mikrochirurgie Veni Vidi

    KONTAKTUJTE NÁS

    Naši špičkoví odborníci Vám radi odpovedia na akékoľvek otázky.

    Na vstupné vyšetrenie, operáciu a kontroly sa môžete objednať telefonicky alebo elektronicky prostredníctvom e-mailu a elektronickej objednávky.